Kundvagnen
Töm kundvagnen

Var god vänta...

ATTO Catalog

Sök i valda tillverkare : 
Sök
Sortera på 
Visar 1-60 av 67 objekt 1 2 Nästa
ATTO Cable SAS Internal I2C 3-Pos t
ATTO Cable SAS Internal I2C 3-Pos t
SKU: CBL-SI2C-KI2
ATTO Cable SAS Internal SFF-8087 to
ATTO Cable SAS Internal SFF-8087 to
SKU: CBL-SATA-INT
Typ: SATA/eSATA  -  Connector 2: SATA
ATTO Cable SAS Interal SFF-8087 to
ATTO Cable SAS Interal SFF-8087 to
SKU: CBL-8087-INT
Typ: SAS  -  Connector 1: Mini-SAS  -  Connector 2: Mini-SAS
ATTO Cable SAS External SFF8644 TO
ATTO Cable SAS External SFF8644 TO
SKU: CBL-4488-E1X
Typ: Seriell / parallell  -  Connector 1: Mini-SAS HD  -  Connector 2: Mini-SAS
ATTO Cable SAS External SFF-8436 to
ATTO Cable SAS External SFF-8436 to
SKU: CBL-QSFP-EP1
Connector 2: SFF-8088
ATTO Cable SAS External SFF-8088 to
ATTO Cable SAS External SFF-8088 to
SKU: CBL-8470-EX1
Connector 1: Mini-SAS
ATTO Cable SAS External SFF-8088 to
ATTO Cable SAS External SFF-8088 to
SKU: CBL-8088-EX1
Connector 1: Mini-SAS  -  Connector 2: Mini-SAS
ATTO Cable SAS External SFF-8088 to
ATTO Cable SAS External SFF-8088 to
SKU: CBL-8470-EX3
Typ: SAS  -  Connector 1: SFF-8088  -  Connector 2: SFF-8470
ATTO Cable SAS External SFF-8088 to
ATTO Cable SAS External SFF-8088 to
SKU: CBL-8088-EX3
Typ: SAS  -  Connector 1: SFF-8088  -  Connector 2: SFF-8088
ATTO XTEND SAN iSCSI Initiator for
ATTO XTEND SAN iSCSI Initiator for
SKU: INIT-MAC0-001
ATTO Cable SAS External SFF-8436 to
ATTO Cable SAS External SFF-8436 to
SKU: CBL-QSFP-EP3
Connector 2: SFF-8088
ATTO 8Gb Fibre Channel LC SFP+ SR O
ATTO 8Gb Fibre Channel LC SFP+ SR O
SKU: SFP8-0000-R00
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
ATTO Cable SAS External SFF-8644 to
ATTO Cable SAS External SFF-8644 to
SKU: CBL-8644-EX3
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
SKU: ESAS-H680-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
SKU: ESAS-H644-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Nej
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
SKU: ESAS-H608-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Nej  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Nej
ATTO 40Gb QSFP MPO 850nm up to 30m
ATTO 40Gb QSFP MPO 850nm up to 30m
SKU: QSFP-0040-R00
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
ATTO 16Gb Fibre Channel LC SFP+ SR
ATTO 16Gb Fibre Channel LC SFP+ SR
SKU: SFPX-0016-R00
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 4-Po
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 4-Po
SKU: ESAH-1244-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Ja
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 12Gb
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 12Gb
SKU: ESAH-1280-000
Portar/kontakter: SAS  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 12Gb
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 12Gb
SKU: ESAH-1208-000
Portar/kontakter: SAS  -  Externa portar: Nej  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Nej
ATTO FastFrame Single Channel x8 PC
ATTO FastFrame Single Channel x8 PC
SKU: FFRM-NS11-DA0
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO FastFrame Single Channel x8 PC
ATTO FastFrame Single Channel x8 PC
SKU: FFRM-NT11-000
Gränssnitt: PCI-E  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Copper  -  Portar: 1
ATTO FastFrame Dual Channel x8 PCIe
ATTO FastFrame Dual Channel x8 PCIe
SKU: FFRM-NS12-DA0
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO FastFrame Single Channel x8 PC
ATTO FastFrame Single Channel x8 PC
SKU: FFRM-NS11-000
Gränssnitt: PCI-E  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
ATTO FastFrame Dual Channel x8 PCIe
ATTO FastFrame Dual Channel x8 PCIe
SKU: FFRM-NT12-000
Gränssnitt: PCI-E  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Copper  -  Portar: 2
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
SKU: ESAS-H6F0-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 2.0 6Gb SAS
SKU: ESAS-H60F-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Nej  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Nej
ATTO XTEND SAN iSCSI Initiator for
ATTO XTEND SAN iSCSI Initiator for
SKU: INIT-MAC0-005
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 8-Port
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 8-Port
SKU: ESAH-1288-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Ja
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 4-Port
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 4-Port
SKU: ESAH-1248-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Ja
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 12Gb
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 12Gb
SKU: ESAH-120F-000
Portar/kontakter: SAS  -  Externa portar: Nej  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Nej
ATTO ExpressSAS RAID PCIe 2.0 6Gb S
ATTO ExpressSAS RAID PCIe 2.0 6Gb S
SKU: ESAS-R608-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Nej  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Ja
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 12Gb
ATTO ExpressSAS x8 PCIe 3.0 to 12Gb
SKU: ESAH-12F0-000
Portar/kontakter: SAS  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO ExpressSAS RAID PCIe 2.0 6Gb S
ATTO ExpressSAS RAID PCIe 2.0 6Gb S
SKU: ESAS-R644-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Ja
ATTO R680, 8 externa SAS/SATA, RAID, PCI-e
ATTO R680, 8 externa SAS/SATA, RAID, PCI-e
SKU: ESAS-R680-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Ja
ATTO Power Supply for 7500 Rackmoun
ATTO Power Supply for 7500 Rackmoun
SKU: PWRS-0010-R00
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
SKU: TLSH-2068-DE0
ATTO ExpressSAS RAID PCIe 2.0 6Gb S
ATTO ExpressSAS RAID PCIe 2.0 6Gb S
SKU: ESAS-R60F-000
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Nej  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Ja
ATTO FastFrame Dual Channel x8 PCIe
ATTO FastFrame Dual Channel x8 PCIe
SKU: FFRM-NS12-000
Gränssnitt: PCI-E  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 2
ATTO ExpressSAS RAID CACHE  PCIe 2.
ATTO ExpressSAS RAID CACHE PCIe 2.
SKU: ESAS-R608-C00
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Nej  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Ja
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
SKU: TLNT-2102-DE1
Gränssnitt: Thunderbolt  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Copper  -  Portar: 2
ATTO ExpressSAS RAID CACHE PCIe 2.0
ATTO ExpressSAS RAID CACHE PCIe 2.0
SKU: ESAS-R644-C00
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Ja
ATTO ExpressSAS RAID CACHE  PCIe 2.
ATTO ExpressSAS RAID CACHE PCIe 2.
SKU: ESAS-R680-C00
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Ja
ATTO XTEND SAN iSCSI Initiator for
ATTO XTEND SAN iSCSI Initiator for
SKU: INIT-MAC0-010
ATTO 8Gb FC 1Ch. PCIe x8 2.0 HBA SF
ATTO 8Gb FC 1Ch. PCIe x8 2.0 HBA SF
SKU: CTFC-81EN-000
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO FastFrame Single Channel x8 PC
ATTO FastFrame Single Channel x8 PC
SKU: FFRM-NQ41-000
Gränssnitt: PCI-E  -  Hastighet: 40Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
SKU: TLNS-2101-DE0
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: Thunderbolt  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO ExpressSAS RAID CACHE  PCIe 2.
ATTO ExpressSAS RAID CACHE PCIe 2.
SKU: ESAS-R60F-C00
Portar/kontakter: SAS, SATA  -  Externa portar: Nej  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Ja  -  RAID: Ja
ATTO ThunderStream 2x 20Gb Thunderb
ATTO ThunderStream 2x 20Gb Thunderb
SKU: TSSC-4808-DE0
ATTO 16Gb FC 1Ch. PCIe x8 3.0 HBA S
ATTO 16Gb FC 1Ch. PCIe x8 3.0 HBA S
SKU: CTFC-161E-000
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
SKU: TLNS-2102-DE1
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: Thunderbolt  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO 8Gb FC 2Ch. PCIe x8 2.0 HBA SF
ATTO 8Gb FC 2Ch. PCIe x8 2.0 HBA SF
SKU: CTFC-82EN-000
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO 16Gb FC 2Ch. PCIe x8 3.0 HBA S
ATTO 16Gb FC 2Ch. PCIe x8 3.0 HBA S
SKU: CTFC-162E-000
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO FastFrame Dual Channel x8 PCIe
ATTO FastFrame Dual Channel x8 PCIe
SKU: FFRM-NQ42-000
Gränssnitt: PCI-E  -  Hastighet: 40Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 2
ATTO FastFrame Quad Channel x8 PCIe
ATTO FastFrame Quad Channel x8 PCIe
SKU: FFRM-NS14-000
Gränssnitt: PCI-E  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 4
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
ATTO ThunderLink 2x 20Gb Thunderbol
SKU: TLFC-2162-DE0
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: Thunderbolt  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO 8Gb FC 4Ch. PCIe x8 2.0 HBA SF
ATTO 8Gb FC 4Ch. PCIe x8 2.0 HBA SF
SKU: CTFC-84EN-000
Portar/kontakter: Fiber  -  Externa portar: Ja  -  Gränssnitt: PCIe  -  Interna portar: Nej  -  RAID: Nej
ATTO FibreConnect 8Port 8Gb Upgrade
ATTO FibreConnect 8Port 8Gb Upgrade
SKU: FCSW-U008-000
Produkt: Tillbehör  -  Portar: 0  -  Hastighet: 0Mbps
ATTO FibreConnect 8308 8Gb FC Switc
ATTO FibreConnect 8308 8Gb FC Switc
SKU: FCSW-8308-D00
Produkt: SAN  -  Portar: 8  -  Hastighet: 8Gbps
Visar 1-60 av 67 objekt 1 2 Nästa